Bemutatkozás - Doktori iskola azonosító adatai

A doktori iskola azonosító adatai

Kódszám: 42

Tudományterület/tudományág: orvostudomány/elméleti orvostudományok

Kutatási terület: ingerlékeny és nem ingerlékeny sejtek jelátviteli folyamatainak vizsgálata biofizikai, biokémiai és élettani szempontból

Mesterszakok: általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, biológus, fizikus, vegyész, molekuláris biológus

Létesítés időpontja: 2002. II. 22.

Tényleges működés kezdete: 2001. VIII. 31.

Doktori iskolánk jogelődje az „Elméleti Orvostudományok” doktori iskola volt. A doktori iskolák rendszerének 2007-es átalakulása során a „Sejt és molekuláris biológia: sejtek és szövetek molekuláris működésének tanulmányozása ép és kóros körülmények között” című doktori programból új iskola alakult Molekuláris Sejt– és Immunbiológia” néven. Az átalakulás során iskolánkból más doktori iskolákba is léptek át oktatók. 2007-től “Molekuláris Orvostudomány”doktori iskola néven működünk. 2009-ben újabb DI (Idegtudományi DI) nyújtott be akkreditációs kérelmet, amelybe az „Élettani és neurobiológiai” programunk neurobiológiai részéhez tartozó oktatók csatlakoztak.