Védőnői képzés mesterfokon
Hiánypótló, országosan egyedülálló szakvédőnő mesterképzést indít szeptembertől nappali és levelező tagozaton a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A szakindítás célja, hogy interdiszciplináris ismeretekkel bővítsék a védőnők tudását.
Bemutatkoznak az ifjú kutatók
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adnak számot az intézmény fiatal kutatói január 31-én a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának online konferenciáján.
Kazak biológushallgatók látogatása a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán folyó biológiai, botanikai, genomikai és mikrobiológiai kutatásokkal ismerkedtek a kazak delegáció tagjai, akik az almati Al-Farabi Kazak Nemzeti Egyetem Biológiai és Biotechnológiai Karáról érkeztek.
20 jan
Új műszerek a GYTK-n
Csaknem egymilliárd forintért szerzett be a gyógyszertechnológiában használatos korszerű műszereket a Debreceni Egyetem egy pályázat keretében. Ezek segítségével egyebek mellett az Alzheimer-kór és a cukorbetegség gyógyításában alkalmazható hatóanyagokat tudnak kifejleszteni.
19 jan
Mályvaszínben az egyetem
A Debreceni Egyetem Főépületét mályvaszínnel világítják meg, így csatlakozik az intézmény a január 17-e és 23-a közötti Európai Méhnyakrák Megelőzési Héthez. A szervezők arra hívják fel a figyelmet, hogy a betegség védőoltással és rendszeres szűrésekkel megelőzhető.
19 jan
Invazív növényfaj a homokterületeken
A Debreceni Egyetem szakembereinek közreműködésével, széles körű hazai és nemzetközi összefogással kutatják a veszélyes észak-amerikai inváziós növényfaj, a homoki prérifű hazai megtelepedésének körülményeit.
17 jan
Molnár Péter (1942-2022)
Életének 80. évében, 2022. január 13-án elhunyt Molnár Péter orvos, egyetemi tanár, az orvostudomány kandidátusa, a Debreceni Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára, professor emeritus.
17 jan
Új típusú protézist fejlesztettek
A Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában szövetbarát titánötvözetből, 3D nyomtatással az ízületpótló endoprotézisek új típusú rögzülési elven alapuló próbaimplantátumait készítették el egy többéves projekt keretében. Az új megoldások a klinikai gyakorlatba is átkerülhetnek.
12 jan
Online nyílt nap az Egészségügyi Karon
Képzéseinek, hallgatói szolgáltatásainak népszerűsítésére online nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara január 13-án, csütörtökön 10 órától.
06 jan
Kutatói kiválóságok
A Debreceni Egyetem több kutatóegysége is szerepel a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a legjobb 50 infrastruktúrával rendelkező hazai kutatóhelyet bemutató listáján.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.